MULTIMEDIJA

Najneobičnije skulpture na svetu

Sputnik
1 / 15

Turistkinja pozira pored dva metra visoke jarko crvene skulpture čoveka koji pravi balon od žvakaće gumeg. Skulptura je deo izložbe Skulptura pored mora Sidneju.

2 / 15

Neobična skulptura čoveka u donjem vešu koji mesečari bila je deo izložbe vajara Tonija Matelija u kampusu Velsli koledža.

3 / 15

Muškarac prolazi pored skulpture džinovskog krompira u selu Ksilofgu, poznatom po proizvodnji krompira, na jugoistoku Kipra.

4 / 15

Radnici popravljaju skulpturu "Džinovska sirena" na jezeru Alster u gradu Hamburgu na severu Nemačke. Skulpturu je kreirala umetnička i reklamna agencija Oliver Vos.

5 / 15

Ogromna umetnička skulptura prikazuje slavinu koja izliva plastične flaše, tokom Skupštine UN za životnu sredinu u Najrobiju.

6 / 15

Skulptura Marije Fernande Kardoso „Crno sunce“ izložena je u muzeju Kasa Daros u Rio de Žaneiru.

7 / 15

Deca se igraju pored skulpture španskog umetnika Jaumea Plense na plaži Botafogo, u Rio de Žaneiru

8 / 15

Posetilac se slika u Jelisejskim vrtovima
na izložbi modernih umetničkih skulptura, među kojima je i rad Diađija Diopa; „.. u sreći“.

9 / 15

Skulptura David i Golijat u Barseloni.

10 / 15

Postavljanje skulpture „Velika glina br. 4“ u vidu ogromne grudve gline ispred bivše elektrane na trgu Bolotnaja u centru Moskve. „Velika glina br. 4“ Ursa Fišera posvećena je razumevanju čina stvaranja i transformacije materije u rukama čoveka. Reč je o 12-metarskaoj kompoziciji izlivenoj od aluminijuma.

11 / 15

Skulptura „Suptilnost ili čudesna šećerna beba“, umetnice Kare Voker, izložena u bivšoj rafineriji šećera Domino, koja se nalazi u četvrti Vilijamsburg u Bruklinu.

12 / 15

Statua „Poljubac“, u parku na ivici litica sa pogledom na Tihi okean, koji okružuje glavni grad Perua, Limu,

13 / 15

Plastična gromada napravljena od sintetičkog materijala pod nazivom „To be in Limbo“ visi sa plafona 20 metara visoke jezuitske crkve u Beču.

14 / 15

Skulptura ženskih cipela.

15 / 15

Bela bronzana skulptura bebe pod nazivom „Planeta“ britanskog umetnika Marka Kvina izgleda kao da lebdi u Singapuru.

Komentar