Kako je istakao, odluka crnogorske vlade da podrži prijem tzv. Kosova u Savjet Evrope, i to u formi tajanstvene odluke od koje se zatim komponente Vlade javno distanciraju, predstavlja novi prilog neozbiljnosti i neodgovornosti crnogorske države.
„Slično 42. Vladi i 43. Vlada - sastavljena od URA-e, SNP-a, Bošnjačke stranke i albanskih partija nije nalazila za shodno da konsultuje ili makar obavijesti Odbor za međunarodne odnose i iseljenike o ovoj, za građane Crne Gore osjetljivoj materiji i odluci“, poručio je Lekić.
Napomenuo je da će Odbor za međunarodne odnose i iseljenike zatražiti izvještaj o razlozima i metodu donošenja pomenute odluke, koja je, kako je kazao, očigledno usvojena nekim paradržavnim i paradiplomatskim načinom, a u svakom slučaju je nedemokratski i netransparentan.
Potpredsjednik Vlade Crne Gore i lider SNP-a Vladimir Joković izjavio je da se o pitanju da li tzv. Kosovo treba da bude primljeno u Savjet Evrope nije odlučivalo na sjednici Vlade Crne Gore. On je rekao da ministri iz SNP-a sigurno ne bi glasali da Crna Gora podrži prijem tzv. Kosova da je to bilo kada bila tema na Vladi.