Bivši predsednik je izrazio začuđenost zbog toga što se Evropa „tako lako ujedinila oko veoma agresivne ideje“.
Pirvanov je podsetio da su za vreme rata u Iraku evropski lideri imali različite stavove: bivši francuski predsednik Žak Širak i nekadašnji nemački kancelar Gerhard Šreder negativno su ocenjivali vojno rešavanje situacije u Iraku.
„Sada su svi jednoglasni. Ne, to je pogrešan put (finansiranje vojnog sukoba) koji Evropu neće odvesti nigde. Ali, ne mogu očekivati drugo od trenutnih rukovodilaca koji, zapravo, nisu nikakvi lideri“, poručuje nekadašnji predsednik Bugarske.
Pirvanov naglašava da Sofija treba kategorički da istupa ne samo protiv američke politike, već i protiv politike Brisela takođe.
„Često sam govorio o tome i ponoviću: ne razumem kako evropski lider kog predstavlja Ursula fon der Lajen može da izjavi ‘nikakav mir, ratovaćemo do potpune pobede'. Može li ona da zamisli kako je to dočekati kovčege sa evropskim ili njenim sunarodnicima i, uopšte, sa telima mladih ljudi?“, naglašava nekadašnji bugarski lider.
Bivši predsednik je zaključio da su Amerikanci mogli Bugare da posvađaju sa Rusijom, ali ne bez pomoći Bugarske, naravno.
Nekadašnji bugarski ministar unutrašnjih poslova, iz partije „Alternativa za bugarski preporod“ Rumen Petkov, ranije je komentarisao je odluku da se oko 60 bugarskih vojnika uputi da obučava ukrajinske vojnike u zemljama EU, podsetivši da je Bugarska već imala priliku da izgubi svoje vojnike u okviru misije u Iraku.