Zvuči neverovatno, ali su okolnosti na udaljenom kontinentu takve da posledice krize uslovljene pandemijom virusa korona mogu da donesu tektonske promene.
„Naše rezerve novca su sa 80 miliona dolara došle na nulu, zbog restrikcija u vezi sa virusom korona“, otkrio je Tajli.
Australijan open je, čini se, pretrpeo najveću štetu, iako je u prvoj godini pandemije jedini odigran u normalnim uslovima jer Vimbldon nije održan, Rolan Garos je premešten na jesen, a US open je odigran pred praznim tribinama.
Ipak, u naredne dve godine Australijan open je pretrpeo žestoke posledice.
„Ostali smo bez zarade zbog restrikcija u broju gledalaca i nemamo novca da unapredimo terene kako bismo pratili kvalitet ostalih velikih turnira“, upozorio je Tajli.
Problemi su vidljivi i u nagradnom fondu, Australijan open će imati najmanje nagrade u odnosu na ostale Gren slem turnire, najavljeno je da će se to događati i narednih godina što je donelo spekulacije o potencijalnom preseljenju turnira – u Kinu?!
„Znam da su nedavno vođeni razgovori na temu preseljenja...“, šokirao je Tajli, podsetivši na slučaj od pre desetak godina kada je Australija izbegla oduzimanje svog Gren slem turnira ulaganjem od čak milijardu dolara za renoviranje terena, ali se čini da to ovoga puta neće biti slučaj.
Tajli je naveo i da će organizatori pokušati da „zatvore rupu“ idejom o obaranju rekorda po broju gledalaca na narednom turniru, za šta je neophodno da takmičenju prisustvuje najmanje 900.000 ljubitelja tenisa.
► Pogledajte epizodu emisije Miljanov korner.