Srbija u igri za Top 8 – potopljena Slovačka

Ženska vaterolo reprezentacija pobedila je Slovačku rezultatom 9:6 (3:1, 2:1, 2:3, 2:1), čime je ostala u igri za plasman u Top 8. Neohodno je da Srbija u poslednjoj rundi savlada Izrael i bude među četiri ekipe koje će iz grupe proći u nokaut fazu.
Sputnik
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Srbija je odradila svoj zadatak i izvukla je pouke posle dva uvodna poraza, uključujući i onaj triler sa Francuskom.
Upisana je veoma važna prva pobeda na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Prva četvrtina rešena je rezultatom 3:1, i ona je omogućila izuzetno bitnu psihološku prednost ekipi za nastavak susreta.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Nastavak je doneo još jedan gol Olićeve, dok je odbrana bila na visini zadatka, a na golu je blistala Travar sa 11 odbrana.
U strelce se upisala i Nađa Novaković za visokih 5:2 do odlaska na poluvreme. Srbija je imala samo jednom igrača više, dok je Slovačka čak pet puta bila sa igračem više.
Srbija je sigurno ušla i u drugo poluvreme i na kraju je uspela zasluženo da slavi rezultatom 9:6. Naredni protivnik je Italija i taj meč je na programu 1. septembra. dpok u poslednjem kolu 3. septembra sledi dvoboj sa Izraelom.
Upravo je taj meč i ključni i u slučaju trijumfa ženska vaterpolo reprezentacija bi mogla da se domogne nokaut faze.
U četrvrtfinale će plasman izboriti četiri ekipe iz obe grupe koja broji po šest selekcija.
Srbija je trenutno peta na tabeli, a Slovačka poslednja sa tri poraza.