Barna osmi u Evropi, svetski rekord Popovića!

Srpski plivač Andrej Barna zauzeo je danas poslednje, osmo mesto u finalu Evropskog prvenstva u disciplini 100 metara slobodnim stilom. Uprkos tome što je takmičenje završio kao osmi, srpski plivač Andrej Barna ostvario je najbolji rezultat u karijeri.
Sputnik
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Barna je pomenutu deonicu isplivao za 48,38 sekundi i bio jedan od četvorice takmičara koji su plivali ispod granice od 48 sekundi.
Zlatnu medalju osvojio je sjajni Rumun David Popović koji je vremenom 46,86 sekundi postavio novi svetski rekord na 100 metara, srušivsi rezultat Brazilca Cezara Sijela Filja (46,91) iz 2009. godine.
Srebro je pripalo Mađaru Kristofu Milaku (47,47), a srebro Italijanu Alesandru Mireziju (47,63).