Srpska štafeta osma u finalu

Muška štafeta 4x100 metara slobodnim stilom osvojila je osmo mesto u finalu Svetskog prvenstva u plivanju koje se održava u Budimpešti.
Sputnik
Istorisjski plasman u finale izborili su Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin.
Oni su u finalu ostvarili vreme 3:13,83.
Zlatnu medalju osvojili su Amerikanci - 3:09,34, drugi su kroz cilj prošli Australijanci, dok su se bronzom okitili Italijani. Plivači Sjedinjenih Američkih Država bili su za 1,46 sekundi brži od rivala iz Australije.
Četvrta je bila Velika Britanija, peta Mašđarska, šesto mesto zauzela je Kanada, dok je Brazil bio ispred Srbije na sedmom mestu.
Podsetimo, srpska muška štafeta prethodno je zabeležila osmo vreme u polufinalnim trkama u disciplini 4x100 slobodnim stilom.
Svakako, istorijski uspeh u bazenu Akvatik centra ostvarili su Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin.