VAŽNO OBAVEŠTENJE
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).
Limfne drenaže su dobar način da pomognete protoku kiseonika kroz vašu kožu i da izbacite toksine iz limfnih čvorova. Jedna korisnica na Instagramu je uz slikovit prikaz pokazala kako da radite ovu masažu, a za to je potrebno maksimalno pet minuta dnevno.
Šta je limfna drenaža i koji su limfoidni organi: Postoje primarni i sekundarni limfoidni organi. Primarni limfoidni organi su koštana srž i timus. Ovi organi proizvode limfocite (poznate i kao bela krvna zrnca), koji su odgovorni za imune odgovore.
Što se tiče sekundarnih limfoidnih organa, koji obuhvataju slezinu, krajnike i limfne čvorove, oni su stražari tela, jer tu migriraju limfociti da brane telo i štite ga od stranih tela. Limfni čvorovi se nalaze u određenim delovima tela. Oni takođe deluju kao prečišćivači, filtrirajući otpad koji im prenosi limfa. Sve u svemu, u ljudskom telu postoji preko 800 limfnih čvorova, piše „Magazin novosti“.
Tehnike limfne drenaže
Da biste ispraznili limfnu tečnost, masirajte lice jagodicama, uvek nagore i od sredine lica prema limfnim čvorovima oko vrata i ušiju. Ključ dobre limfne drenažne masaže je da koristite nežne pokrete. Važno je primeniti veoma lagan pritisak da biste stimulisali tkiva, pošto su limfni sudovi odmah ispod kože. Ponovite svaki korak šest puta za najbolje rezultate.
Za optimizaciju drenaže, ovo bi trebalo da bude „suva“ masaža, odnosno bez nanošenja ulja ili kreme na kožu. Dakle, ako želite da uključite limfnu drenažu u svoju rutinu nege kože, počnite sa čišćenjem lica, a zatim izvršite masažu pre nanošenja bilo kakvih dodatnih proizvoda za negu kože.
Evo kako je to korisnica Instagrama prikazala na slikovit način, a koji i vi možete da primenite kako bi vam bilo lakše da se izmasirate:
Zlatno pravilo limfne drenaže: koristite pokrete nagore i napolje
Ako postoji jedno pravilo koje morate zapamtiti, to je ovo: uvek radite nagore i ka spolja kada masirate. Počnite sa vratom, zatim pređite na liniju vilice i brade, postepeno do usta, nosa, očiju i glabele (prostora između obrva) i završite masiranjem čela.
Izaberite vreme koje vam odgovara
Niste sigurni da li vašu limfnu drenažnu masažu treba raditi ujutru ili uveče? Do tebe je! Ujutro, limfna drenaža je idealna za smanjenje nadutosti lica nakon buđenja. Takođe vam pomaže da pripremite kožu za proizvode za dnevnu negu kože pre nego što započnete dan. S druge strane, ako uveče izmasirate očišćeno lice, pre nanošenja proizvoda za noćnu negu kože, oslobodićete sve tenzije ispod kože i lakše ćete zaspati.
Prednosti limfne masaže
Limfna drenaža pomaže u uklanjanju toksina ispod površine kože. Kada se redovno praktikuje, podstiče protok krvi, izglađuje crte lica i poboljšava ten, tako da izgleda lepše.
Nakon limfne drenažne masaže, nastavite da masirate lice dok nanosite proizvode za negu kože. Ova masaža daje sjaj licu, smanjuje znakove umora, zateže lice i pokreće mišiće, sprečava starenje kože, a može smanjiti crvenilo i reaktivnost kože - te se često preporučuje za osetljivu kožu.