Dva gola Damnjanović – Srpkinje pregazile Bugarsku

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Bugarsku 3:0 u četvrtom kolu kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Sputnik
Srpkinje su nastavile pobednički niz, te su posle Turske savladale i Bugarsku, i sada imaju šest bodova posle četiri kola.
Sjajnu utakmicu odigrala je Jovana Damnjanović, naša najbolja fudbalerka, koja je postigla sva dva gola, dok je treći delo Nevene Damjanović.
Napadač srpske reprezentaciju načela je mrežu Bugarske u 31. minutu. Sa minimalnom prednošću reprezentacije Srbije otišlo se na petnaestominutnu pauzu.
U nastavku duela Damnjanović je još dva puta zatresla prežu protivnika – prvo u 59, a zatim i u 84. minutu.
Bila je ovo važna pobeda za Srbiju, ali i dalje zaostaje četiri, odnosno šest bodova za Portugalijom i Nemačkom.
U narednom kolu Srbija gostuje reprezentaciji Bugarske.