Čudesni De Hea nije mogao sam – Siti razbio Junajted!

Fudbaleri Mančester sitija razbili su Mančester junajted u 11. kolu Premijer lige i sa gostovanja odneli pobedu od 2:0.
Sputnik
Siti je produbio krizu gradskog rivala i dodatno ga udaljio od borbe za titulom Premijer lige, a pobeda od 2:0 nije prava slika dominacije koja je viđena na Old Trafordu.
Ekipa Pepa Gvardiole imala je čak 69 odsto poseda lopte, uz 16 šuteva ka golu i pet u okvir, naspram protivnikovih pet ka golu i samo jednog jedinog u okvir.
Junajted nije imao odgovor na silne napade Građana u prvom poluvremenu, kada je samo zbog neverovatnog golmana Davida de Hee uspeo da izbegne sramotu.
Španac je branio sve što je mogao, ali je ipak bio dvaput savladan: Prvo od strane svog štopera Erika Bajia, a onda i Bernarda Silve posle katastrofalne greške Luka Šoa.
Drugo poluvreme nije bilo toliko dominantno za Siti kao prvo, ali se pobednik nije dovodio u pitanje ni u jednom trenutku.
Na kraju, još jedno izdanje Junajteda koje zbog kojeg će mesto trenera Crvenih đavola Olea Gunara Solskjera biti poljuljano.
Piksi saopštio spisak pred utakmicu godine: Kako, bre, eventualni? Moramo da odemo u Katar!
Zvanično: Ćavi se vratio u Barselonu!
Bivši Partizanov as miljenik u Grčkoj: Živkoviću novi ugovor i najveća plata u klubu