Katastrofa „posebnog“ – u šest činova! /video/

Fudbaleri Rome pretrpeli su jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji, pošto su na gostovanju protiv norveškog Bodo/Glimta 6:1, u trećem kolu Lige konferencija.
Sputnik
Žoze Murinjo, trener „vučice“ iz Rima poznat pod nadimkom „posebni“, doživeo je katastrofu u Norveškoj i njemu je ovo jedan od težih poraza u karijeri.
Važnost utakmice nije bila velika, s obzirom da su Roma i Bodo/Glimt blizu da obezbede proleće u Evropi, ali za klub renomea kakva je italijanska ekipa, nedopustivo je primiti šest golova u Skandinavaca.
Norvežani su bolje otvorili utakmicu i u osmom minutu preko Bothejma poveli su 1:0.
Samo dvanaest minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0. Patrik Berg je bio strelac, a asistent Bothejm.
Utisak je bio da će gosti iz Rima uspeti da se vrate u meč kada je Karlos Peres smanjio na 2:1 (28. minut) i sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.
Međutim, Roma je u drugom poluvremenu primila još četiri gola. Bothejm je ponovo bio strelac u 52. minutu.
Devetnaest minuta kasnije u listu strelaca upisao se i Ola Solbaken.
Ubrzo se u listu strelaca upisao i Pelegrino, a Bothejm, koji je do tog trenutka bio strelac dva gola, upisao je i treću asistenciju na meču.
Bothejm je strašnu partiju krunisao het-trikom u 80. minutu, te je utakmicu završio sa tri gola i tri asistencije.
Zvezda povela, pa se jedva spasla – bod za korak bliže evropskom proleću!
Brutalna Srbija pobedila 11:0!