„Već su registrovani pokušaji da se zaraženi virusom korona upotrebe kako bi se zarazilo stanovništvo. Tako nešto otkrile su, na primer, indijske specijalne službe. S druge strane, u Tunisu su uhapšeni lokalni ekstremisti koji su tajno prodrli u kasarne kako bi zarazili vojnike“, rekao je Kokov u intervjuu za list „Rosijska gazeta“.
S druge strane napadi na građane vozilima se sada ređe primenjuju među teroristima, a razlozi za to su pre svega jače mere bezbednosti na javnim mestima, a kao i antikovid mere i ograničenja po pitanju okupljanja ljudi i masovnih manifestacija.
Tokom pandemije, emisari svih mogućih terorističkih organizacija značajno su se aktivirali na internetu.
„Preko društvenih mreža oni su počeli da diskredituju lokalne vlasti u borbi protiv pandemije, uticali su da se kod stanovništva proširi osećanje nesigurnosti, a aktivirali su se i po pitanju vrbovanja na internetu“, rekao je zamenik Nikolaja Patruševa.
Prema njegovim rečima, sociološka ispitivanja sprovedena u Americi pokazala su da je u vreme masovne samoizolacije došlo do značajnog rasta potražnje za ekstremističkim sadržajem na internetu, posebno među mladima.
Očigledno je da taj proces vuče za sobom širenje baze radikala za potrebe ekstremističkih i terorističkih ciljeva, zaključio je Kokov.