„Nećemo imati problema sa rezervama u narednih sto godina“, precizirao je Miler.
Kako je dodao, pojedina nalazišta koje trenutno „Gasprom“ sprema za eksploataciju na Jamalu koristiće se do 2132. godine.
„U poslednjih pet godina 'Gasprom' je napravio novi centar za eksploataciju gasa koji će biti glavna baza za Rusiju i naše strane potrošače dugi niz decenija, čak i u 22. veku“, dodao je Miler.
Prema njegovim rečima, u podzemnim skladištima u Evropi primećuje se ozbiljan deficit gasa, a ta situacija se odražava na cene. On ne isključuje da cene mogu biti i više.
„Gasprom“ navodi da poseduje najbogatije rezerve prirodnog gasa. Njegov udeo u svetskim rezervama iznosi 16 odsto, a u ruskim – 70 odsto.
Podsetimo, 15. septembra cena hiljadu kubnih metara gasa na evropskom tržištu prema holandskom TTF indeksu dostigla je rekordnih 963,9 dolara. Međutim, cena je juče pala ispod 800 dolara za hiljadu kubnih metara.
Ranije je Miler, komentarišući medijske spekulacije da bi gas uskoro mogao da potekne novim ruskim gasovodom „Severni tok 2“ koji je nedavno završen, rekao da gasovod neće početi sa radom 1. oktobra.