U saopštenju MinJanga se navodi da će turbina imati kapacitet od 16 megavata i da će moći da proizvodi 80.000 megavat sati električne energije godišnje, što će, kako tvrdi, biti dovoljno za snabdevanje elektičnom energijom više od 20.000 domaćinstava, prenosi Si-En-Bi-Si.
Kompanija namerava da instalira prototip vetroturbine 2023. godine, nakon čega planira da naredne godine započne komercijalnu proizvodnju.
Nova vetroturbina će ujedno smanjiti cene proizvodnje energije iz elektrana na moru.
Troškovi proizvodnje energije iz takvih postrojenja, prema istraživanju Ministarstva energetike SAD-a, znatno nadmašuju elektrane na ugalj, jer je za generisanje jednog megavata potrebno uložiti 120,52 dolara, dok se za elektranu na ugalj potroši 72,78 dolara po megavatu, a za solarnu elektranu 32,78 dolara.
Mada je sunčeva energija najjeftinija, imajući u vidu da njen priliv nije konstantan energija vetra nadomešta tu prazninu, a procenjuje se da će se s gradnjom ovakvih giganskih vetroturbina troškovi proizvodnje energije iz vetra znato smanjivati, između 37 i 49 posto do 2050. godine, prema izveštaju analitičara kompanije Obnovljiva ekonomija.