Za šta je sve kriv proslavljeni umetnik čije će se nova knjiga sa naslovom „Ja sam kriv“ naći pred čitaocima Sajma knjiga? Iz kakve se potrebe piše „Autobiografija o Handkeu“, posvećena čoveku za koga kaže „Ako postoji slobodan čovek danas - to je Peter Handke“, iz kakve je anonimnosti odlučio da izađe zahvaljujući autorskom angažmanu u Sputnjiku – ekskluzivno otkriva proslavljeni reditelj i pisac Emir Kusturica.
Otkrivamo i kada će impresivnih osam milenijuma istorije Beograda moći da bude predstavljeno na odgovarajućem prostoru – u zgradi Muzeja grada koji je, prema odluci Grada, konačno ušao u proceduru za rekonstrukciju i nadogradnju svog zdanja u Resavskoj ulici 40b.
Ko će, uz britanske pisce Irvina Velša i Hanifa Kurejšija biti gosti književnog festivala "Krokodil" od 26. do 29. avgusta, o kakvim programima ovog festivala regionalne književnosti je reč - razgovaramo s direktorom "Krokodila", piscem Vladimirom Arsenijevićem.
Koliko nam književna fantastika može pomoći da razumemo vreme u kojem živimo? Da li smo danas svedoci svega onoga što su odavno u svojim delima opisali autori knjiga fantastike, jesu li oni bili proroci ili su samo dublje promišljali svet oko sebe? Na koje sve načine danas spaljujemo knjige i šta je o tome govorio i pisao čuveni pisac Rej Bredberi, autor kultnog dela "Farenhajt 451- o svemu tome razgovaramo s Nebojšom Petkovićem, jednim od autora u novom, sedmom broju časopisa "Književna fantastika".
Zašto i dve decenije od pojavljivanja prvog filma rađenog po čuvenom književnom serijalu govorimo o fenomenu „Hari Poter“ i poteromaniji koja ne jenjava u svetu, da li je višetomna saga Džoan Rouling morala biti uspešna barem zbog toga što je umornom i preterano racionalnom čovečanstvu ponudila novu snažnu veru u iluziju, šta smo saznali iz priče koja dečju književnost deli na vreme pre i posle Harija Potera – za Sputnjik otkriva Vesna Roganović, koprevodilac ovog serijala na srpski jezik.