„Pitanje je da li su u donošenje te odluke bili uključeni premijer i drugi viši zvaničnici britanske vlade. Za sada nemam preciznih informacija o tome. Ne znam, ne razumem tačno mehanizam donošenja odluka pogotovu kada je reč o vojno-pomorskoj sferi. Ne bih da žurim da iznosim bilo kakve zaključke“, rekao je on.
Ambasador je takođe naglasio i da su potezi zvaničnog Londona u vezi sa razaračem u Crnom moru mogli da prouzrokuju vojni sukob.
„Najveći košmar je što politički stav pokušavaju da potkrepe vojnim provokacijama koje mogu da rezultiraju ozbiljnim vojnim incidentima, što je, takoreći, priznao i sam šef generalštaba Velike Britanije“, rekao je Kelin.
Kelin je kazao i da su odnosi Moskve i Londona dostigli apsolutno dno, od kojeg je sada potrebno „odgurnuti se“.
Podsetimo, kako je saopštilo rusko Ministarstvo odbrane, Crnomorska flota Rusije zajedno sa Pograničnom službom FSB ispalila je u sredu tri hica upozorenja kako bi sprečila britanski razarač da naruši rusku državnu granicu.
Prema navodima ruskog vojnog resora, britanski razarač je prethodno dobio upozorenje da će biti upotrebljeno naoružanje ukoliko povredi granice Ruske Federacije, međutim, vojni brod na to upozorenje nije reagovao.
Pročitajte još: