Kineski pogled: Ovo je pet najživopisnijih gradova Rusije /foto/

Korisnik kineskog portala „Vi čet“ napravio je spisak pet najživopisnijih ruskih gradova.
Sputnik
Na prvom mestu je Kizil glavni grad republike Tiva u Rusiji.
„Republika Tiva se nalazi na jugu Sibira i poznata je po homejskom grlenom pevanju, gde je ono i nastalo. Homejsko pevanje je jedinstveno po tome što izvođač istovremeno peva dva ili više zvuka različitog tonaliteta“, piše autor.
Kizil je specifičan grad u kome glavnu ulogu ima tradicionalna kultura.
„U regionu postoje različita verovanja, na primer, tokom religioznih praznika ljudi jedni drugima čestitaju“, navodi korisnik.
Na drugom mestu je grad Derbent u Dagestanu.
„Derbent je jedan od najstarijih gradova Rusije koji ima istoriju stariju od 2.000 godina. Najpoznatija istorijska mesta u gradu su tvrđava Derbent i Džuma-džamije, koje potiču od sredine VIII veka“, navodi bloger.
Danas se on smatra najvećim gradom Rusije u kome se nalazi veliki broj predstavnika raznih religija, zbog čega je i tako živopisan, podelio je svoje utiske autor.  
Pogled na grad Derbent, Dagestan Rusija
Dalje na spisku se nalazi Elista, glavni grad republike Kalmikija.
„To je mali grad na jugu republike. Grad je centar budizma u Rusiji, a poznat je i po nadimku ‘grad šaha’. Ima 100.000 stanovnika, čije dve trećine čine Kalmiki. Njihova vera je budizam, pa se u gradu nalazi veliki broj budističkih hramova. Hram ‘Burkan Bakšin Altan Sume’, sagrađen 2005. godine, je jedan od većih budističkih hramova u Evropi“, piše korisnik „Vi četa“.
Budistički hram u Elisti
Četvrto mesto pripada gradu Grozni, prestonici Čečenije.
„Republika Čečenija, koja je nekada bila u ratu, sada je bezbedni region koji se sve više razvija“, piše bloger. Prema njegovim rečima, grad je savremeni megapolis, u kome se nalaze visoke građevine, široke ulice i velelepne džamije.
Na petom mestu je grad Jakutsk, prestonica Jakutije. Kako navodi autor, to je jedan od najhladnijih gradova na svetu.
„Bez obzira na surovu klimu, stanovnici Jakutska vole svoj grad i žive odmereno, u skladu sa unikatnim vremenskim uslovima", zaključio je autor.
Pročitajte još:
Komentar