„Beleži se povećanje broja zaraženih i ono što je medicinski deo štaba predložio danas, je da se maksimalno spreči mogućnost svih kontakata, jedino kroz vid vanrednog stanja, odnosno policijskog časa. To vide kao mogućnost za rešenje situacije u kojoj se nalazimo“, rekao je Gojković.
On je naveo da je stav tog dela štaba „jasan i decidan“ da bi u ovom trenutku to bilo najcelishodnije rešenje, bez ulaženja u to kakve bi posledice „lokdaun“ mogao izazvati.
Gojković je istakao da je ostalo da se članovi Štaba sastanu u „sledećih dan, dva“ ponovo, da se do tada obave različite konsultacije i da se zatim donese odluka adekvatna i najbolja za sve.
„Apsolutno moramo voditi računa o javnom zdravlju, interesu naših građana, i zdravlja, ali se moramo voditi i mišlju kako ćemo kao država nakon godinu dana u svemu ovome, da podnesemo ne samo ekonomski, nego i u ostalim aspektima, sociološki, psihološki, mentalno eventualno novi ''lokdaun'“, rekao je Gojković, prenosi Tanjug.
U Vranju nešto ne ide kako treba
Gojković je najavio da će sutra poseban tim Ministarstva zdravlja posetiti Vranje, kako bi se ustanovili zbog čega postoji veliki broj novozaraženih.
Gojković je kazao da na inicijativu premijerke Ane Brnabić u Vranje ide posebna ekipa da reši problem.
„Imamo problem sa situacijom u kojoj na dugi vremenski period i po apsolutnim brojevima imamo ogroman broj zaraženih pacijenata. Tu se nešto ne događa kako treba“, podvukao je on.
Upitan koji broj bolnica se vratio u kovid sistem, Gojković je ukazao da je svaki dan sve veći broj bolesnika u Srbiji, a time se i povećava udeo u bolničkim kapacitetima.
Što se Beograda tiče, preneo je da kapaciteti bolnice u Batajnici nisu potpuno popunjeni, a da je isto i sa kovid bolnicom u Kruševcu.
„Naravno ako se povećava broj bolesnika povećavaće se i broj ležećih pacijenata za kovid“, zaključio je Gojković.
Pročitajte još: