Zvezda završila godinu sa +9 u odnosu na Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom nad Metalcem od 1:0 završili jesenji deo sezone u Superligi Srbije.
Sputnik

Zvezda je odnela pobedu iz Gornjeg Milanovca i sa 53 boda otišla na pauzu, devet više od drugoplasiranog Partizana.

Crveno-belima je ovo ujedno bio i sedmi trijumf u nizu u domaćem šampionatu, dok je niz bez poraza produžen na 14 mečeva u svim takmičenjima.

Metalac je pružio dobar otpor šampionu Srbije, ali na kraju nije uspeo  da napravi iznenađenje i protivniku „otkine“ bodove.

​Prva velika prilika viđena je u 13. minutu, i to za domaćina, ali šansu nije realizovao Jovan Vlalukin, mladi reprezentativac Srbije.

Zvezda je od tog trenutnka potpuno preuzela inicijativu, a napadi su joj se isplatili u 38. minutu, kada je NemanjaMilunović nadvisio odbranu protivnika i pogodio mrežu za 0:1.

​Do kraja prvog poluvremena viđene su još dve prilike, po jedna na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Metalac se nije predavao, pa je drugom polovinom drugog poluvremena opasno ugrozio rivala. Metalac za pad u šesnaestercu nije dobio penal, a potom je gol Milana Borjana spasao strelac prvog pogotka Milunović.

Do kraja utakmice rezultat na semaforu je vrlo lako mogao da se promeni, ali je ipak ostalo 0:1.

NikolaGrbović je u 93. minutu uspeo da dobije crveni karton, ali to nije uticalo na ostatak meča.

Superliga Srbije se sada seli na pauzu, a mečevi 20. kola zakazani su za 6. februar,  kada Zvezda gostuje u Novom Pazaru, a Metalac dočekuje Radnički iz Niša.

► Partizan dominantnom predstavom završio jesenji deo prvenstva /video/

► Srpski trener na udaru ruskih biznismena: „Treba mu dati otkaz, ne zna gde se nalazi“