Navodni uzbunjivač Ričard Hopkins rekao je da je čuo upravnika pošte Roberta Vajsenbaha mlađeg da je u četvrtak razgovarao sa drugim zaposlenim o glasačkim listićima koji bi trebalo da budu „antidatirani“. Prema Hopkinsu, Vajsenbah je rekao da je na većini glasačkih listića koji su stigli u sredu, dan nakon izbora, datum vraćen na utorak, ali da je na jednom pogrešno overen tačan datum – 4. novembar.
Američki zakon nalaže da se glasački listići poštom pošalju do dana izbora, da bi bili važeći. U izbornoj noći predsednik Donald Tramp imao je značajna vođstva nad demokratskim rivalom Džoom Bajdenom u neopredeljenim državama kao što su Pensilvanija, Mičigen, Viskonsin i Džordžija. Međutim, vođstvo se „istopilo“ nakon prebrojavanja gomile glasačkih listića u naredna tri dana. Tramp je najavio da će pokrenuti pravne postupke zbog nepravilnosti u procesu prebrojavanja glasova, tvrdeći da bi pobedio ako bi se računali samo „legalni glasovi“.
Hopkins je „anonimni uzbunjivač“ iz video snimka „Prodžekt Veritasa“ objavljenog u četvrtak uveče. U video snimku, Hopkins je tvrdio da je šef pošte naredio da se „zakasneli glasovi“ antidatiraju. Vajsenbah je negirao optužbu, odbacujući je kao „neistinitu“, ali je i prekinuo vezu sa osnivačem „Prodžekt Veritasa“ Džejmsom O'Kifom, odbivši da komentariše prijavljeni incident.
Hopkins je rekao da su ga poštanski inspektori kontaktirali u petak i da su želeli čuju njegovu stranu priče kako bi započeli istragu.
Priča o Iriju usledila je posle ostalih izveštaja „Prodžekt Veritasa“ u kojima se navodi nepravilna obrada glasačkih listića u druge dve neopredeljene države. Kao i u Pensilvaniji, „uzbunjivač“ američke poštanske službe u Mičigenu tvrdio je da je zaposlenima naloženo da odvoje „zakasnele glasačke listiće“ od redovne pošte kako bi na njima odštampali datum od utorka. U Nevadi je poštanski radnik pristao da tajnom izveštaču da svežanj neiskorišćenih glasačkih listića koji su poslati na netačne adrese, prenosi RT.