Prema pisanju lista, hakeri su mogli da ukradu informacije o karakteristikama hiperzvučnih raketa, koje je Ministarstvo odbrane Japana namenilo pobednicima učesnicima tendera za razvoj prototipa naoružanja. Među njima je bio i „Micubiši elektrik“, ali kompanija nije dobila porudžbinu.
Napadnuti podaci sadrže karakteristike kao što su maksimalni domet rakete, temperaturna stabilnost, ili pak snaga motora. List ističe da se te informacije ne smatraju državnom tajnom — karakteristike se mogu promeniti pre početka proizvodnje, ali ovaj incident privukao je značajnu pažnju u Japanu.
Ministarstvo odbrane Japana s posebnom pažnjom je pratilo razvoj sopstvenih hiperzvučnih raketa od 2018. godine. Početkom ove godine saznalo se za hakerski napad takođe na „Micubiši elektrik“. Napadači su tada pokušali da prikupe podatke koji se tiču odbrambenih porudžbina, elektrifikacije i železnice.
Podsetimo, Japan je 2018. godine lansirao najmanju na svetu raketu nosač SS-520, tešku samo tri tone. Ona može da se kreće 23 puta većom brzinom od brzine zvuka — 8,1 kilometar u sekundi.