Tema jedne od emisija je „Vladimir Putin — car dezinformacija“, a njen cilj je da pokaže deci u Francuskoj „kako se u Rusiji kontrolišu informacije“. Pri tome, kreatori programa kažu da je „Rusija gigantska fabrika za proizvodnju lažnih vesti“.
Deca koja učestvuju u programu moraju da reše nekoliko zadataka. Prvi zadatak zahteva od dece da utvrde da li su prikazane fotografije „prave ili montirane“. Pri tome, u slučaju Vladimira Putina deci se prikazuju samo najbolje fotografije predsednika, tako da deca zaključe da su sve njegove slike navodno „pod kontrolom“.
Jedan od učesnika programa, 15-godišnji Aleksandar sa trojnim državljanstvom (Ukrajina, Francuska i Moldavija) govori o Vladimiru Putinu rekavši da on navodno šalje opoziciju u zatvore, a da se današnja Rusija ne razlikuje od Rusije iz 1991-1992.
Drugi zadatak je da se uporede tekstovi francuskih novina „Mond“ i televizije „RT Frans“. Nakon rešavanja tog zadatka deca bi trebalo da dođu do zaključka da se u članku „iz Rusije“ navodi nepotpuna informacija, jer RT „finansira ruska vlada“, a u Rusiji, navodno, sve direktno kontroliše Vladimir Putin. List „Mond“, za razliku od RT-a, prema mišljenju autora, daje najkompletnije informacije, jer ga Vladimir Putin „uopšte ne kontroliše“.
Treći zadatak za decu je stvaranje profila Vladimira Putina na društvenoj mreži Tviter, gde se prvo objavljuje post „Volim lažne vesti“. Posle toga se vodi razgovor o „fabrici trolova u Rusiji" i navodnom uticaju Rusa na izbore u zapadnim zemljama“.
Glavna urednica RT i „Rusija sevodnja“ Margarita Simonjan komentarisala je objavljivanje programa u Francuskoj kao „vrli novi svet“ kao asocijacija na naziv romana-antiutopije Oldosa Hakslija.