Karl Faberže je pokrenuo masovnu proizvodnju nakita, pažljivo osmišljenu i dobro organizovanu.
U prodavnicama nakita prodavao se nakit raznih proizvođača, ali su kupci uvek favorizovali Faberžeove proizvode, koji su bili mnogima dostupni.
Masovna proizvodnja Faberžea, koja je predstavljala značajan deo prihoda firme, u velikoj meri je odredila tendencije poslovanja sa nakitom u tom periodu.
Ovo je jedna od novosti na izložbi u muzeju „Novi Jerusalim“. Jaje je ukrašeno monogramima carske porodice, a na njemu se nalazi i šest minijatura sa portretima Nikolaja Drugog, njegove supruge i kćerki.
Uskršnje jaje sa postoljem i ključem za navijanje u originalnoj futroli sa carskim grbom. „Jaje je 1904. godine naručeno povodom desetogodišnjice carskog venčanja. Jaje ranije nije izlagano, posetioci izložbe će ga videti prvi put“, kaže kustos izložbe Aleksandar Ivanov.
Moskovski ogranak Faberžeove firme uglavnom je bio poznat po svojim srebrnim proizvodima, uključujući i posude.
Izuzetno popularni su bili srebrni obodi za rezani kristal, kao i proizvodi u originalnom ruskom stilu, veoma popularnom na granici 19. i 20. veka.
Još jedna delatnost firme je bila usmerena na kamenorezačku umetnost. Ruska carica Marija Fjodorovna aktivno je kupovala figurice isklesane iz kamena.
Figurice životinja poput ove prvenstveno su podsećale na japanske minijaturne skulpture. Ruski majstori su postepeno izgradili sopstveni stil.
Početkom Prvog svetskog rata, usled pada potražnje za dragocenim proizvodima u Rusiji, Faberže je uspešno poslovao u inostranstvu. Osim toga, firma je zarađivala na proizvodima namenjenim za front.
Faberžeova fabrika u Moskvi bila je preimenovana u Moskovsku fabriku mašina. Tamo se nisu izrađivali samo proizvodi za vojnu namenu, nego i takozvani „kopejka-pokloni“ za vojnike i oficire u aktivnoj vojsci.
Predmeti sa povoljnom cenom bili su funkcionalni: upaljač, stona lampa, samovar, čajnik. Umesto plemenitih metala, za izradu ovih predmeta korišćeni su bakar i mesing.
Za vreme Prvog svetskog rata firma je radila punom parom. Faberže je proizvodio različite žetone i špriceve za medicinsku industriju.
U ratnom periodu Faberže je povećao profit u poređenju sa predratnim periodom. Ministarstvo odbrane cenilo je proizvode firme zbog tačnosti i preciznosti.