Naime, nemački strateg slavnog kluba sa Enfilda je na svoju jaknu prikačio Natalijinu ramondu, kojom se u Srbiji odaje počast žrtvama iz Prvog svetskog rata, prenose mediji.
Klop je na konferenciji za medije čestitao pobedu Crvenoj zvezdi.
„Bilo je teško, atmosfera neverovatna, fudbalska, bilo je dosta bučno, pogotovo posle drugog gola, ali moglo je da se igra. Dobro smo počeli, ali je posle promašaja Staridža sve krenulo nizbrdo, primili smo dva gola. U nastavku smo bili bolji, ali nismo stvarali šanse, sem u finišu“, rekao je Klop.
On je istakao da ga Zvezda nije iznenadila taktički, da je sve bilo slično kao u Liverpulu, s tim da je njegov tim tada odigrao bolje.
Na pitanje da prokomentariše igru dvostrukog strelca Milana Pavkova, Klop je rekao:
„Znali smo ga, ali nismo baš očekivali da postigne dva gola (smeh). On je promenio meč protiv Salcburga, odigrao je fantastičan meč, drugi gol je posebno sjajan, mislim da je sam sebe iznenadio“, poručio je nemački stručnjak.
Cvet feniks — višestruki simbol za Srbe
Natalijina ramonda je biljka čija je simbolika višestruka za srpski narod.
Poznata je kao cvet feniks, jer i kada se potpuno osuši, ako se malo zalije, može da oživi, baš kao što je iz pepela vaskrsla i srpska vojska u Prvom svetskom ratu. Cvet koji je živ i kada je na oko mrtav je dobio ime po jednoj od najlepših srpskih kraljica Nataliji Obrenović i opstaje na našim prostorima već milionima godina.
Raste na istoku Srbije i na planini Nidže u Makedoniji, na čijem je vrhu Kajmakčalanu srpska vojska, pod komandom vojvode Živojina Mišića, vodila žestoke borbe protiv Bugara, u Prvom svetskom ratu, tokom stvaranja preduslova za proboj Solunskog fronta.
Bitka je vođena u drugoj polovini septembra 1916. i prva je srpska pobeda od povlačenja iz zemlje tokom zime 1915/1916. godine
Prigodni bedževi u znak odavanja počasti stradalima u ratu, ali i ponosa na vojničke pobede odavno postoje i u drugim zemljama. U čast pobede u Prvom svetskom ratu Britanci i građani država Komonvelta sa ponosom ističu značke u obliku cveta bulke, što je ovih dana bila top tema u britanskim i srpskim medijima, jer je fudbaler Nemanja Matić odbio da ga nosi zato što je Velika Britanija učestvovala u bombardovanju Srbije 1999. godine.