„Sigurna sam da svi imamo sumnje u objektivnost emitovanja kanala RT, koji ostaje instrument propagande ruske države. Odluku o tome da li da se pojave na RT ljudi donose samostalno, ali trebalo bi da im bude jasno da rizikuju da ih iskoristi ruska država kao sredstvo propagande“, odgovorila je Mejova na pitanje jednog od poslanika da li je prikladno da se bivši i aktuelni poslanici pojavljuju na ruskoj državnoj televiziji u svetlu događaja u Solsberiju.
Premijerka je naglasila da se mnogi članovi parlamenta slažu sa njenim gledištem o RT. „Takođe bih rekla da se sve ovo odnosi na ’Pres TV‘ (iranska televizija), čiju licencu je oduzeo Ofkom (britanski medijski regulator)“, dodala je Mejova.
Glavna urednica RT Margarita Simonjan komentarisala je ovu izjavu britanske premijerke u vezi sa radom ruske televizije.
„Tereza Mej govorila je u parlamentu. U kojem članovi njene partije — što se više ne krije — planiraju njenu ostavku. Nad vama se nadvila pretnja o ostavci, otpuštanju, trovanju i pumpanju? Za sve okrivite RT“, napisala je Simonjanova na svom nalogu na Tviteru.
RT se suočava sa ograničenjima u radu u Velikoj Britaniji. Britansko medijsko regulatorno telo Ofkom pokrenulo je tri nove istrage protiv televizije RT. Istraživanja protiv navodnih kršenja otvorena su protiv emisija na televizijskom kanalu 26. aprila i 4. maja 2018. i u vezi sa programom Krostok od 20. aprila.