Fog je podsetio da je Velika Britanija postavila Rusiji dva pitanja: kako je Rusija razvila nervni agens upotrebljen u Solsberiju i da li je izgubila kontrolu nad svojim zalihama hemijskog oružja. Prema njegovim rečima Rusija nije odgovorila ni na jedno pitanje, već je umesto toga predložila više od 24 različite verzije onoga što se dogodilo.
„Više od tri nedelje nakon što su 12. marta podneti zahtevi i uprkos činjenici da su dve osobe u bolnici pod stalnim nadzorom lekara, Rusija još uvek nije dala suštinski odgovor. Naprotiv, Rusija reagovala na činjenicu napada nervnim agensom sa sarkazmom, prezirom i izazovom. Činjenica da ona insistira na održavanju vanredne sednice Izvršnog saveta OZHO danas, pre nego što je OZHO završila proces bilateralne tehničke pomoći Velikoj Britaniji je još jedan ciničan postupak koji pokazuje da ne postoji poštovanje Konvencije o hemijskom oružju, OZHO i tehničkog sekretarijata“, istakao je Fogo.
On je dodao da Britanija neće pristati na zajedničku istragu sa Rusijom o incidentu u Solsberiju.
„Nećemo pristati na zahtev Rusije za zajedničkom istragom o napadu u Solsberiju, jer je Velika Britanija, a u tome su je podržale mnoge zemlje, došla do zaključka da je sa velikom verovatnoćom Rusija odgovorna za ovaj napad i da ne postoji nikakvo drugo verodostojno objašnjenje. U Konvenciji o hemijskom oružju ne postoje zahtevi da žrtva uključi verovatnog kriminalca u zajedničku istragu. Takav postupak bila bi perverzija“, rekao je Fogo.
Odnosi Rusije i Velike Britanije naglo su se pogoršali zbog incidenta u britanskom Solsberiju, gde su otrovani bivši pukovnik GRU Sergej Skripalj, koji je radio za britanske obaveštajne službe i njegova ćerka Julija. Britanska strana tvrdi da je Rusija umešana u trovanje Skripalja nervnim agensom A-234, što Rusija kategorički negira.