Za dokument koji je predložila Velika Britanija glasalo je 11 država, dok su dve bile protiv toga, Rusija i Bolivija, dok su dve uzdržane.
Oba teksta rezolucije su predviđale produžetak embarga na oružje i druge sankcije do 26. februara 2019. godine. Pritom, britanska varijanta rezolucije sadrži optužbe Irana koji zapadne države sumnjiče za nezakonite isporuke oružja pobunjenicima u Jemenu — Hutima.
Zaključci o umešanosti Irana u kršenje embarga na oružje nalaze se u poslednjem referatu grupe eksperata UN o Jemenu, koji su analizirali delove balističkih raketa koje su pobunjenici ispalili na Rijad u novembru prošle godine, kao i drugog oružja i opreme koja je na raspolaganju SAD. Stručnjaci UN su došli do zaključka da je oružje bilo uvezeno u Jemen nakon što je uveden embargo na oružje 2015. godine. Iranska strana, po mišljenju eksperata, „nije preduzela potrebne mere da spreči direktne i indirektne isporuke, prodaju i predaju“ vojne opreme i tehnologija. Kako se naglašava u izveštaju, Teheran nije objasnio kako je oružje stiglo u Jemen.
Prema mišljenju diplomata, Rusija i Kina su krajem januara pokazale skeptičnost prema rezultatima eksperata.