Katai i Kangva lako „rešili“ Čuku

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 10.11.2022
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički sa 2:0 u zaostalom meču sedmog kola Superlige i kolo pre kraja jesenje polusezone se odlepili večitom rivalu Partizanu na prevelikih deset bodova prednosti. Strelci na Banovom brdu bili su Aleksandar Katai u 37. i Kings Kangva u 84. minutu.
Inače, meč je počeo loše za goste pošto je prvi napadač Aleksandar Pešić zbog povrede morao da napusti igru već u 14. minutu i ustupi mesto Bukariju.
Zvezda je dominirala u prvih 45 minuta, a pre vodećeg gola Katai je sjajno šutirao na isteku pola časa igre i pogodio prečku.
Ništa Brđani nisu mogli u 37. kada je Kanga sjajnom loptom pronašao Kataija, a napadač Zvezde rutinski pogodio neometan za 1:0 i radost ljubitelja crveno-belih.
Zvezda je u drugom poluvremenu rutinski čuvala prednost, a pobedu je overio je Kings Kangva pogotkom u 84. minutu.
To je četvrti gol Zambijca od dolaska na Marakanu.
Novom superligaškom pobedom Zvezda je pobegla Partizanu na velikih deset bodova razlike uoči odlaska na zimsku pauzu.
U poslednjem kolu crveno-beli gostuju Radniku u Surdulici u nedelju od 13.30 časova.