Mićić osvojio bronzu i ispisao istoriju srpskog rvanja!

© Foto : jutjub/ Soюz Veteranov SportaNajbolji sportisti borili su se u devet sportova; rvanje grčko – rimskim stilom, rvanje slobodnim stilom, grepling, džudo, boks, kik boks, MMA, tekvondo i kjoko šin kai. Pobedila je Rusija rezultatom 7:2.
Najbolji sportisti borili su se u devet sportova; rvanje grčko – rimskim stilom, rvanje slobodnim stilom, grepling, džudo, boks, kik boks, MMA, tekvondo i kjoko šin kai. Pobedila je Rusija rezultatom 7:2. - Sputnik Srbija, 1920, 17.09.2022
Srpski rvač Stevan Mićić osvojio je danas bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu koje se održava u Beogradu, savladavši u kategoriji do 57 kilograma Rajnerija Andreu Ortegu iz Kube sa 7:1.
Mićić je na taj način ušao u istoriju srpskog rvanja kao prvi takmičar koji je osvojio odličje u slobodnom stilu na šampionatima sveta.
Bila je ovo peta medalja za Srbiju na SP u Beogradu, pošto su prethodno zlata u grčko-rimskom stilu osvojili Mate Nemeš, Ali Fejzolah Arsalan, Zurab Datunašvili i Sebastijan Nađ.
Formula 1 Beograd - Sputnik Srbija, 1920, 17.09.2022
Spektakl na četiri točka: Čuveni Kultard vozio Formulu 1 u Beogradu /foto, video/