Mitrović sačuvao Fulam od nule

© Sputnik / Lola ĐorđevićKapiten fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović
Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović  - Sputnik Srbija, 1920, 18.07.2022
Fudbaleri Fulama doživeli su ubedljiv poraz u drugom pripremnom meču protiv Benfike rezultatom 5:1, a jedini gol za engleski klub postigao je Aleksandar Mitrović, srpski fudbaler.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

U prvom meču protiv Nice u kom je Fulam slavio, Mitorvić se nije upisao kao strelac, ali sada je to nadomestio.
Već tokom prvog poluvremena Mitrovićev Fulam bio je u zaostatku od ti gola jer zu manje od pola sata pogađali Rafa Silva i dva puta Gonkalo Ramos.
Posle prvih 45 minuta Benfika je napravila deset izmena, ali je scenario bio gotovo isti, dok je Roman Jaremčuk pogodio za 4:0.
Konačno je u 61. minutu sklonio Fulam sa nule Aleksandar Mitrović. Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije postigao je prelep gol glavom.
Ipak, nije pogodak Mitrovića poremetio Benfiku koja je preko Enrikea Arauhoa još jednom zastresla mrežu kluba koji se vraća u Premijer ligu.
Ronaldinjo, K. Sederf, Džej-Džej Okoča, Lotar Mateus i N. Kanu na žrebu za SP u Moskvi - Sputnik Srbija, 1920, 17.07.2022