Neuspešno veče za Marjanovića i Bjelicu u NBA /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićLopta u obruču
Lopta u obruču - Sputnik Srbija, 1920, 05.12.2021
Srpski košarkaši Boban Marjanović i Nemanja Bjelica doživeli su poraz u NBA ligi u noći između subote i nedelje.
Marjanovićev Dalas je izgubio na domaćem terenu od Memfisa rezultatom 90:97.
Maveriksi su bili značajno oslabljeni jer Luka Dončić i Kristaps Porzingis nisu igrali, a Marjanović nije dao pozitivan doprinos.
Bivši as Crvene zvezde je na parketu proveo 11 minuta i za to vreme ubacio dva poena, uz 1/5 iz igre, i dodao sedam skokova.
Dalas ni u jednom trenutku utakmice nije imao prednost i Memfis, koji je takođe bio oslabljen povređenim Dža Morentom, je imao dvocifrenu razliku praktično svih 48 minuta.
Najbolji kod poraženih bio je Tim Hardavej sa 29 poena i sedam skokova, dok je kod pobednika Dezmond Bejn ubacio 29 poena uz devet uhvaćenih lopti, a istakao se i Tajus Džouns sa 16 poena, šest skokova i sedam asistencija.
Bjelica i njegov Golden Stejt doživeli su neočekivan poraz od San Santonija na svom parketu, rezultatom 112:107.
Voriorsi su noć ranije prekinuli najduži niz (18) pobeda ove sezone koji su držali Finiks Sansi, a onda potpuno podbacili protiv na papiru dosta slabijih Sparsa.
Bjelica je igrao nešto više od 13 minuta i za to vreme imao devet poena (4/6) i po skok i ukradenu loptu.
Izabranici Grega Popoviča šokirali su domaćina na samom startu i furioznom igrom uspeli da dođu do čak +22 u jednom trenutku druge deonice.
Voriorsi su uspeli da se vrate u meč, a onda i potpuno neočekivano povedu krajem četvrte četvrtine. Ipak, Sparsi su bili bolji u finišu i nekako su uspeli da dođu do trijumfa, osmog u sezoni.
Derik Vajt je bio najefikasniji sa 25 poena, a nova odlična partija viđena je od Dežonte Mareja, koji je imao 23 poena, 12 skokova i sedam asistencija.
Na drugoj strani Stef Kari je imao 27 poena, ali na tragičnih 7/28 iz igre, uz šta je dodao osam skokova i pet asistencija. Džordan Pul je postigao 15, a Demion Li 14 poena.
Jokić o „duelu“ sa čuvenim američkim režiserom i – konjima /video/
Srbin akter najvećeg poraza u istoriji NBA – Oklahoma izgubila 73 razlike /video/