Golman Metalca se obrukao – Partizan beži Zvezdi osam bodova!

© Foto : FK PartizanFudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija
Fudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija - Sputnik Srbija, 1920, 28.10.2021
Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Metalca rezultatom 3:1 u petom kolu Superlige.
Počela je utakmica mirno, ali videlo se da Partizan vreba priliku od samog starta.
Već u sedmom minutu najbolji strelac crno-belih Rikardo Gomeš pogodio je posle asistencije Miloša Jojića za 1:0.
Iznenadio je posle samo dva minuta Metalac, imao je priliku Filip Stuparević ali pogodio je prečku.
Partizan je igrao ofanzivno i napadao, posed lopte je takođe bio na njihovoj strani, ali se gosti nisu povukli.
U 29. minutu Siniša Saničanin nije uspeo da izbije loptu, a ona je došla do Stuparevića koji drugu priliku uspešno realizuje za 1:1.
Na kraju prvog poluvremena, Danilo Pantić imao je priliku da ponovo dovede Partizan u vođstvo, ali prejako je šutirao pa se tako na pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom.
Dobru odluku doneo je Aleksandar Stanojević kada je na početku drugog poluvremena u igru ubacio Bibarsa Natha.
Mateja Maslarević, golman Metalca, oborio je Gomeša, sudija je svirao penal a Natho ga uspešno izveo za 2:1.
Igrao se 68. minut, a Jojić je sjajno došao do lopte i spretno sačekao Natha koji je još jednom zatresao mrežu.
Ovo je druga utakmica na kojoj je Natho postigao dva gola.
Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, a Partizan je još jednu utakmicu završio pobedom.
Crno-beli uvećali su prednost u odnosu na Crvenu zvezdu koja je prethodno izgubila od Radnika iz Surdulice.
Aleksandar Stanojević koji je na dan utakmice sa Metalcem proslavio rođendan, istakao je da su gosti namučili Partizan.
„Mučio nas je Metalac, nisu stvarali šanse, ali su nas mučili. Na kraju smo uspeli da dođemo do pobede u drugom poluvremenu“, rekao je Stanojević nakon 13. pobede Partizana.