Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Grčka čeka Srbiju, Hrvatska ponovo kobna po Crnu Goru!

© REUTERS / GONZALO FUENTESVaterpolisti Grčke slave pobedu protiv Mađarske na Olimpijskim igrama
Vaterpolisti Grčke slave pobedu protiv Mađarske na Olimpijskim igrama - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2021
Vaterpolisti Grčke plasirali su se u finale Olimpijskih igara savladavši Mađarsku, dok su Hrvati savladali Crnu Goru u borbi od 5. do 8. mesta.
Grčka je pobedila Mađarsku rezultatom 9:6 i upisala šestu pobedu u sedam odigranih mečeva u Tokiju, te ostala bez poraza (remi sa Italijom).
U velikom finalu Grci će se sastati ili sa Srbijom ili sa Španijom, nakon drugog polufinala koje je na programu od 12.50.
Grci su prvu četvrtinu dobili sa 2:1, a minimalnu prednost čuvali sve do poslednjeg kvartala.
U poslednjih osam minuta su dodali gas, odlepili se na nedostižnu prednost i zasluženo prošli u borbu za zlato.
Najbolji kod pobednika bio je Stilijanos Argiropulos Kanakakis sa četiri gola, a pratio ga je Konstantinos Juvecis sa dva.
Na drugoj strani najbolji strelac ekipe bio je Kristijan Manherc sa dva gola.
Hrvatska se plasirala u borbu za peto mesto pobedivši Crnu Goru rezultatom 12:10.
Hrvati su sačuvali prednost od dva gola iz prvog poluvremena i drugi put na turniru uspeli da savladaju Crnogorce.
Za peto mesto Hrvatska će se boriti sa boljim iz duela Italije i SAD, dok će poraženi iz tog duela igrati za sedmu poziciju sa Crnom Gorom.
Hrvatsku je do pobede vodio Ante Vukićević sa tri gola, dok su po dva imali Josip Vrlić, Luka Lončar i Loren Fatović.
Na drugoj strani tri gola je postigao Aleksandar Ivović, a po dva su imali Dušan Matković i Miroslav Perković.