Šok u Londonu – ispao Zverev!

© AP Photo / Alastair GrantAleksander Zverev
Aleksander Zverev - Sputnik Srbija, 1920, 05.07.2021
Aleksander Zverev, šesti teniser sveta, doživeo je šokantan poraz u osmini finala Vimbldona od 19. igrača na ATP listi, Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima, posle velike borbe u pet setova koja je trajala više od četiri sata.
Kanađanin, 16. nosilac na turniru, slavio je sa 6:4, 7:6, 3:6, 3:6, 6:4.
Videli smo potpuno spektakularan meč, prvi set je trajao 67 minuta, a u svoju korist ga je rešio Feliks, preokretom pošto je u petom gemu izgubio svoj servis.
On je u sedmom gemu spasao tri brejk lopte, u osmom je poravnao, a u desetom iskoristio prvu brejk i set loptu.
Drugi set je završio u taj-brejku, Ože-Alijasim je spasao jednu set loptu i iskoristio svoju prvu, da bi zatim Zverev za ukupno 65 minuta osvojio dva seta i izjednačio.
Ipak, prvi gem petog seta je praktično odredio sve, Kanađanin je osvojio servis rivala, Zverev je izjednačio u četvrtom, ali je Ože-Alijasim u sedmom iskoristio prvu brejk priliku i poveo sa 4:3.
Do kraja nije popustio, Zverev je pokušao sve, ali je Kanađanin imao sjajan ritam i završio je meč drugom meč loptom.
Ože-Alijasim će se u četvrtfinalu sastati sa Mateom Beretinijem.