Srbija nije uspela da pobedi ni Panamu

© Foto : Fudbalski savez Srbije (FSS)Fudbalska reprezentacija Srbije (utakmica protiv Dominikanske Republike)
Fudbalska reprezentacija Srbije (utakmica protiv Dominikanske Republike) - Sputnik Srbija
Fudbaleri Srbije remizirali su sa Panamom rezultatom 0:0.

Orlovi su drugi meč zaredom odigrali 0:0, nakon što je isti rezultat bio i u duelu sa Dominikanskom Republikom.

Srbiju je sa klupe predvodio vršilac dužnosti selektora Ilija Stolica, koji je na raspolaganju imao samo igrače iz Superlige Srbije.

Naša reprezentacija je imala terensku inicijativu i diktirala tempo, ali do gola nije mogla.

U nekoliko navrata tokom prvih 45 minuta izgledalo je kao da će Orlovi povesti, ali to nije bio slučaj.

Ekipa Paname je odlično postavljala ofsajd zamke, a naši napadači su se nekoliko puta u iste „upecali“.

​Verovatno najbolja prilika na utakmici viđena je na startu drugog dela igre, kada je Birmančević odlično centrirao, ali je Lukić nespretno reagovao u situaciji jedan na jedan.

U drugom poluvremenu viđena je maltene ista priča kao i u prvom.

Izabranici Ilije Stolice su češće napadali nego što su se branili, ali su uglavnom izgledali bezidejno, pogotovo kada su napadi obećavali.

​Srbija: Popović (Gordić 83) – Urošević (Jevremović 61), Radin (Vlalukin), Stojković, Andrejević – Nišić (Pejić 61), Gajić, Vukadinović – Tufegdžić (Čović 46), Birmančević, Lukić (Aleksić 72)

Jedina pozitivna stavka ove utakmice je ta što je teren bio dosta bolji nego što je to bio slučaj protiv Dominikane. To, nažalost, nije doprinelo boljem fudbalu.

C“ tim Srbije 180 vezanih minuta nije primio gol, ali ga nije ni postigao. Uprkos tome što je „C“ tim, to je uradio protiv Dominikanske Republike i Paname.

Ono što sledi Orlovima je povratak u svoju zemlju. I pitanje: šta im je ovo trebalo?

Novi rat u srpskom fudbalu: „To je sramno“ /video/