Novak Đoković eliminisan u polufinalu mastersa u Londonu

© AP Photo / Frank AugsteinNovak Đoković na meču protiv Medvedeva
Novak Đoković na meču protiv Medvedeva - Sputnik Srbija
Najbolji teniser sveta Novak Đoković izgubio je u polufinalu Završnog mastersa u Londonu od austrijskog igrača Dominika Tima.

Treći nosilac slavio je u tri seta, 7:5, 6:7, 7:6 i izborio učešće u finalnom okršaju.

​Austrijanac je ostvario 300. trijumf u karijeri i tako ponovio rezultat od prošle godine.

Tim je do pobede mogao da dođe i ranije, ali je u taj-brejku drugog seta propustio četiri meč lopte.

​U odlučujućem setu nije viđena niti jedna brejk prilika, tako da je pobednik morao da bude odlučen u taj-brejku.

Đoković je imao šansu u poslednjem gemu, vodio 4:1, ali je onda izgubio pet poena zaredom, a potom i meč.

Tim će u velikom finalu igrati sa boljim iz duela u kojem se sastaju Rafael Nadal i Danil Medvedev.