Duljaj gledao – Partizan nadigrao Budućnost

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener košarkaša Partizana Željko Obradović
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović - Sputnik Srbija, 1920, 30.04.2024
Košarkaši Partizana slavili su u prvoj polufinalnoj utakmici ABA lige protiv Budućnosti. Izabranici Željka Obradovića na kraju su, uz uspone i padove u igri, odneli pobedu rezultatom 78:67. Sada je 1:0 u seriji koja se seli u Podgoricu.
Partizan je mnogo bolje počeo utakmicu, igrao je dobru odbranu i na krilima takve partije vodio sa 11 poena prednosti tokom prve četvrtine.
Zanimljivo je i da je podršku crno-belim košarkašima pružio Igor Duljaj, dojučerašnji trener fudbalera Partizana.
Košarkaši Budućnosti počeli su bolje da igraju u drugoj deonici, crno-beli su sa lošim skokom upali u nervozu, nisu uspevali da dođu do koševa, ali su se trgnuli posle tajm-auta Željka Obradovića i na poluvreme otišli sa 41:29.
U nastavku je Partizan imao nekoliko prilika da prelomi utakmicu, ali je budućnost na ulasku u poslednji minut spustila razliku na samo četiri poena.
Kod Partizana je najefikasniji bio Zek Ledej sa 15 poena, Frenk Kaminski je dao 13, a Panter i Aleksa Avramović po 11. Kapiten Panter je za 30 minuta postigao sedam poena uz šut 2/4 za dva, 0/4 za tri, 3/3 slobodna bacanja i pet izgubljenih lopti.
Joan Makundu je dao 14 poena za Budućnost, Ferel 13, a Kenan Kamenjaš 12.
Drugi meč polufinalne serije igra se u utorak 7. maja u Podgorici. Eventualna "majstorica" planirana je za 10. maj.
Polufinalna serija između Crvene zvezde i Mege počinje u petak.