Večiti derbi - Sputnik Srbija

Zvezdin blickrig protiv Partizana za plasman u finale Kupa Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije pobedom nad Partizanom rezultatom 2:0.
Zvezda je dva gola postigla za dva minuta, u 28. i 29. minutu, kod oba je glavni akter bio Piter Olajinka, ali je prvi upisan defanzivcu Partizana Aleksandru Filipoviću kao autogol.
Partizan je do prvog gola bio bolji, imao je terensku inicijativu i više šansi, Zvezda je čekala priliku i dočekala na isteku prvog sata igre.
Sjajno je, najpre, Hvang izbacio Kalulula iz igre, usledio je centaršut sa desnog boka na drugu stativu, Olajinka je glavom reagovao, a lopta se od Filipovića odbila i ušunjala u mrežu.
Već u sledećem napadu Olajinka je direktno zatresao mrežu, ponovo akcija sa desnog boka, ovoga puta je loptu ubacio Mijailović, ona je preletela Filipovića, pala na grudi krilnom napadaču Zvezde koji je primirio i potom zakucao u mrežu.
Od tog momenta Zvezda je preuzela potpunu kontrolu, u drugom poluvremenu je imala pregršt šansi, ali ih nije koristila – ili su njeni igrači bili u ofsajdu ili je golman Partizana Aleksandar Jovanović odlično branio i sprečio pravu katastrofu svoje ekipe.
Na kraju, i drugi derbi u pet dana Zvezda rešava u svoju korist na svom terenu, a ovoga puta niko od aktera nema razloga za pritužbe, crveno-beli idu na megdan Vojvodini koja je prethodno savladala Radnički u Kragujevcu i biće veliki favorit u borbi za odbranu trofeja u Kupu Srbije.
© Sputnik / Radoje PantovićVečiti derbi
Večiti derbi - Sputnik Srbija, 1920, 24.04.2024
Večiti derbi
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
21:05 24.04.2024
90' – Kraj! Zvezda je u finalu Kupa
Konačnih 2:0.
21:01 24.04.2024
90' – Još četiri minuta
Produžena je utakmica.
21:00 24.04.2024
90' – I opet
Brani udarac glavom Kataija.
20:59 24.04.2024
89' – Opet Jovanović
Brani topovski šut Mijailovića.
20:54 24.04.2024
84' – Opet ofsajd i opet Jovanović
Spasao je čist gol, a Šerif je ponovo bio u ofsajdu.
20:53 24.04.2024
20:51 24.04.2024
78' – Zvezda čuva rezultat
Olajinku menja Điga.
20:44 24.04.2024
73' – Nikolićev pokušaj
Šut iz daleka, Glazer brani.
20:43 24.04.2024
71' – Partizan ide u ofanzivu
Saldanja ulazi umesto Antića.
20:41 24.04.2024
68' – Izmena i u Zvezdi
Bukarija menja Katai.
20:38 24.04.2024
67' – Prinudna izmena
Posle duela sa Olajinkom i Bukarijem Filipović mora van terena, zaigraće Saničanin.
20:35 24.04.2024
63' – Izmene u Partizanu
Severina i Goh su van terena, a u igri Natho i Janković.
Zvezda i dalje vodi 2:0.
20:31 24.04.2024
61' – Prekid zbog bakljade
Sudija je zaustavio igru.
60' – Velika šansa za Zvezdu!
Ponovo lopta iza leđa odbrane Partizana, ali potom komplikovanje igrača Zvezde.
20:28 24.04.2024
58' – Promašaj i ofsajd
Šerif nije bio ni oprezan ni pribran.
58' – Velike šanse za Zvezdu!
Posle kornera, dvaput stativa i na kraju novi udarac iz ugla.
20:26 24.04.2024
56' – Partizan menja formaciju
Kalulu izlazi, na terenu je napadač Nikolić.
20:23 24.04.2024
53' – Veliki promašaj!
Olajinka je izleteo sam pred Jovanovića, ali je šutirao preko gola.
Ostaje 2:0 za Zvezdu.
20:22 24.04.2024
51' – Dobar Jovanović
Sprečio je opasan napad Šerifa.
20:21 24.04.2024
50' – Zvezda diktira tempo