Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan pobedom završio evroligašku sezonu

Košarkaši Partizana spustili su zavesu na evroligašku sezonu pobedom nad Valensijom rezultatom 79:66. Crno-beli regularni deo sezone Evrolige završavaju sa 16 pobeda i 18 poraza kao 11. na tabeli.
Silovito su crno-beli otvorili meč, poveli su rezultatom 8:2, ali onda je usledila serija agresivne Valensije koja je preokrenula rezultat. Na kratko je trojkom Zek Ledej uspeo da trgne svoj tim, međutim nova serija gostiju ostavila ih je zadovoljnije posle prvih deset minuta – 15:21.
Samo jednu trojku iz osam pokušaa pogodili su crno-beli, a onda je to promenio Džejlin Smit koji je pogodio na startu druge deonice. Odigrao je važnu ulogu Smit i u defanzivi, ali je njegova druga trojka definitivno probudila Partizan.
Razigrao se sa njim Kevin Panter koji je počeo da pogađa uobičajeno teške šuteve, a posebno će se pamtiti asistencija preko pola terena za Aleksu Avramovića.
Crno-beli bili su u seriji 11:0, ali usledio je pad, a Valensija se još jednom vratila i na pauzu otišla sa vođstvom – 35:37.
Još jednom je domaći tim dobro otvorio deonicu i tako stekao prednost, a posebno je ekipu nosio Džejms Naneli koji je postigao 12 poena u trećoj četvrtini.
Nastavio je u istom ritmu da pleše i u poslednjoj deonici, ispratio ga je Mateuš Ponitka koji je crno-belima doneo dvocifrenu prednost sa kojom su na kraju završili meč.
Zvezda večeri bio je Smit koji je šutirao 5/6 za tri poena, a sjajno je igrao i u defanzivi. Na kraju je imao 15 poena, pet skokova i dve asistencije, a bolji od njega bio je samo Naneli sa 19 poena, dva skoka i četiri asistencije.
U timu Valensije istakao se Odželej sa 17 poena, četiri skoka i jednom asistencijom.
22:21 12.04.2024
40' – Pobeda Partizana
Smit je pogodio i petu trojku iz petog pokušaja, poentirao je i Kaminski. Partizan je na kraju pobedom završio evroligašku sezonu – 79:66.
22:15 12.04.2024
37' – Smit!
Dva poseda gubi Partizan, ali potom Ponitka vraća prednost od deset poena. Još jednom smanjuje Valensija. Neverovatni Smit pogađa novu trojku! – 72:61.
22:10 12.04.2024
34' – Dvocifrena prednost Partizana
Ponitka je na odličan način izborio poene, a crno-beli su stekli dvocifrenu prednost – 67:57.
22:03 12.04.2024
32' – Ponitka dobar u defanzivi
Dejvis je poentirao preko Kaminskog, usledio je promašaj Ponitke koji se potom iskupio sjajnom odbranom – 60:54.
22:02 12.04.2024
31' – Naneli čuva prednost
Nema trojke za Valensiju na početku poslednje deonice, a Nanelija potom faulira Dejvis. Džejms pogađa sa linije penala – 60:52.
21:58 12.04.2024
30' – Kraj treće deonice
Imao je Partizan sreće jer je Smit iznudi faul u napadu De Laree tokom kontre. Naneli potom pogađa za tri poena. Ostao je u ritmu, upisao je i svoj 12. poen odnosno deseti u ovom periodu. Odžejel je pogodio na drugoj strani. Iz skoka i velika daljine Naneli zatvara deonicu – 58:52.
21:46 12.04.2024
27' – Prednost ponovo na strani Valensije
Naneli je vratio prednost Partizanu,a potom je presekao napad gostiju. Odžejel je trojkom kaznio dva loša napada domaće ekipe i tako Valensiji još jednom doneo prednost – 48:49.
21:43 12.04.2024
25' – Ponovo nerešeno
Umesto da je Ledej zakucao za plus 4 za crno-bele, Zek je promašio Zicer, a to je kaznila Valensija – 46:46.
21:41 12.04.2024
24' – Neizvesno
Džons postiže prve poene za goste u drugom poluvremenu, odmah na drugoj strani uzvraća Kaboklo. Usledila je trojka kao kap Andersona – 44:42.
21:37 12.04.2024
22' – Vodi Partizan
Kaboklo otvara poenima treću deonicu. Valensija nije uspela iz dva puta da pogodi trojku, a to polazi za rukom Smitu – 40:37.
21:20 12.04.2024
20' – Kraj prvog poluvremena
Kapiten crno-belih seče napad Valensije, pa potom iz velike daljine daje loptu Avramoviću koji upisuje nove poene. Kaboklo je sprečio Dejvisa da zakuca, ali ipak je sviran faul. Za novo izjednačenje pogodio je Dejvis, a Haper za prednost gostiju – 35:37.
21:09 12.04.2024
17' – Panter!
U ritmu je kapiten crno-belih koji vraća prednost domaćem timu. Odlični Smir ukrao je loptu Valensiji i onda je deseti poen upisao Panter – 33:29.
21:07 12.04.2024
16' – Sjajan Smit
Ponitka je nepotrebno napravio nesportsku, pa je zatim Haper izborio slobodna bacanja. Usledili su sjajni potezi Smita koji je sačuvao loptu i potom je dodao Panteru koji je upisao nove poene. Smit je potom ostao sam i pogodio je za izjednačenje – 29:29.
21:03 12.04.2024
14' – Probudio se kapiten
Rujvers je prekinuo seriju Partizana, a potom Pradilja pravi faul nad Panterom. Kapiten crno-belih sa linije penala je upisao prve poene na utakmici. Džons poentira na drugoj strani, a onda još jednom i uigrani Panter – 24:25.
20:59 12.04.2024
12' – Vratio se Partizan
Džons nije uspeo da vrati trojku, a na drugoj strani ne pogađa ni Panter. Avramović postiže poene na prodoru za seriju crno-belih – 20:21.
20:56 12.04.2024
11' – Konačno trojka
Smit je ostao sam u ćošku i pogodio je trojku na startu druge deonice – 18:21.
20:53 12.04.2024
10' – Kraj prve deonice
Poene iz igre posle dugo vremena doneo je Ponitka čime je na kratko pokrenuo crno-bele. Ipak posle prvih deset minuta zadovoljniji su gosti – 15:21.
20:41 12.04.2024
6' – Valensija preokrenula
Neočekivano je Valensija ušla u seriju od 8:0 i tako preokrenula rezultat – 8:10.
20:38 12.04.2024
4' – Avramović u ritmu
Odličan je Avramović, a gosti se i dalje muče da dođu do poena – 8:2.
20:35 12.04.2024
2' – Vode crno-beli
Rujvers pogađa prve poene za Valensiju koja potom pravi treći timski faul. – 6:2.