Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan ponovo izgubio dobijenu utakmicu!

Košarkaši Partizana doživeli su neverovatan poraz uz 32. kolu Evrolige od Olimpijakosa rezultatom 74:69, iako su pred ulazak u poslednju četvrtinu imali višak od čak 13 poena.
Partizan je dozvolio rivalu da napravi seriju od 12:0 na startu finalnog kvartala, približi se, a potom i da preokrene rezultat.
@sputnik.srbija @Sputnik Srbija Uoči početka utakmice košarkaške Evrolige između Partizana i Olimpijakosa u Beogradu, gde su specijalni gosti legendarni Dino Rađa i Toni Kukoč, odata je pošta žrtvama terorističkog napada u Moskvi #partizan #olimpijakos #kkpartizan #olympiacos #euroleague #arena #sputnjiksport #kosarka #moscow #crocus ♬ original sound - Sputnik Srbija
Potpuno neverovatnim izgubljenim loptama, promašenim napadima i katastrofalnim reakcijama u odbrani Partizan je protivniku omogućio da na svega 13,4 sekundi do kraja stekne najveću prednost to tada na utakmici – od četiri poena.
I to je bilo dovoljno gostima da ostvare pobedu, a Partizan je, poput utakmice sa Virtusom, ponovo uspeo da izgubi dobijenu utakmicu i ostane praznih šaka pred punom beogradskom Arenom.
Poslednju četvrtinu Partizan je izgubio sa 28:10, izgubio je čak 17 lopti, imao svega 16 asistencija i sve to mu se obilo o glavu u samom finišu kada ni kapiten Panter, kao po običaju ove sezone, nije uspeo da pogodi najbitniji šut za tri poena.
Upravo je Kevin Panter bio najefikasniji u timu crno-belih sa 19 poena i pet asistencija, Frenk Kaminski je imao 14 poena, sedam skokova i pet dodavanja, Bruno Kaboklo je upisao 13 poena uz osam skokova, Peri Dozir 12 poena, devet skokova i četiri asistencije, a Mateuš Ponitka je dodao osam poena i sedam skokova.
Na drugoj strani briljirao je Najdžel Vilijams-Gos, bivši igrač Partizana, sa 17 poena.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:30 28.03.2024
40' - Kraj! Poraz Partizana!
Neverovatno, Olimpijakos pobeđuje sa 74:69.
22:28 28.03.2024
40' - Panterov promašaj
Sve je gotovo...
22:26 28.03.2024
40' - Vilijams-Gos bez greške
Partizan gubi 73:69.
22:25 28.03.2024
40' - Neverovatno!
Zakucavanje Fala i potom opšti cirkus pod košem Olimpijakosa.
Slede slobodna bacanja za rivala na 13,4 sekundi do kraja.
22:24 28.03.2024
40' - Kaminski!
Egal na 69:69!
22:23 28.03.2024
39' - Faul Pantera!
Uzeo mu je rival skok pred očima i potom ga je faulirao.
Partizan gubi 69:67 na 61 sekundu do kraja.
22:22 28.03.2024
39' - Dozir!
Smanjuje na 68:67.
22:20 28.03.2024
38' - Panter gubi loptu!
Novi preokret na 66:65.
22:18 28.03.2024
38' - Preokret!
Partizan vodi 65:64!
22:14 28.03.2024
36' - Preokret!
Partizan gubi 64:61!
22:12 28.03.2024
35' - Gusto!
Partizan vodi samo 61:60.
22:10 28.03.2024
34' - Bravo!
Kaboklo za Ponitku!
Partizan vodi 61:58.
22:09 28.03.2024
34' - I ponovo...
Koš i faul za Olimpijakos.
Partizan vodi samo 59:58 posle serije 12:0 gostiju.
22:08 28.03.2024
33' - Neverovatno...
Trojkom se Olimpijakos bliži na 59:55.
22:01 28.03.2024
31' - Reaguje Obradović
Minut odmora posle serije 4:0 rivala.
21:58 28.03.2024
30' - Partizan vodi!
Posle asistencije Dozira za Kaminskog 59:46 na kraju treće četvrtine!
21:55 28.03.2024