Laslo bez četvrtfinala – neočekivani poraz od Italijana

© AP Photo / Louise DelmotteLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 15.02.2024
Posle odličnog preokreta u prvom kolu, Laslo Đere, srpski teniser, nije uspeo da nastavi u istom ritmu i izgubio je u osmini finala od Andree Vavasorija, 152. tenisera sveta, rezultatom 6:4, 7:5.
Bio je Laslo Đere veliki favorit protiv Vavasorija koji se međutim od samog starta pokazao kao neugodan protivnik.
Srpski teniser u prvom gemu nije uspeo da iskoristi tri brejk lopte, posle čega je protivnik to kaznio i oduzeo Laslu servis gem. Italijan je nastavio furiozno, napravio i drugi brejk i poveo sa 4:0.
Dao je Đere nagoveštaj da bi mogao da se vrati u meč, uspeo je da izjednači, ali potom dopušta treći, ispostaviće se ključni brejk posle kog Vavasori osvaja set.
U drugom setu Đere je igrao daleko bolje nego u prvom, čuvao je svoje servis gemove, ali je problem bio što je isto to radio i protivnik.
Na kraju koncentracija je ponovo popustila prvo srpskom teniseru i Italijan je napravio brejk koji mu je doneo i pobedu. U četvrtfinalu igraće protiv boljeg iz duela Karlos Alkaras - Ugo Karabeli.
Na istom turniru učestvuje i Dušan Lajović koji se plasirao u četvrtfinale u kom će igrati protiv Diaza Koste.