Istorijska pobeda u NBA: Lebron i Lejkersi osvojili titulu

© AP Photo / Kyle TeradaLebron Džejms
Lebron Džejms - Sputnik Srbija, 1920, 10.12.2023
Prvo izdanje NBA kupa osvojila je ekipa Los Anđeles Lejkersa posle pobede nad Indijanom u finalu rezultatom 123:109. Za najboljeg igrača turnira (MVP) proglašen je Lebron Džejms.
NBA liga organizovala je takozvani „NBA kup“ koji se održavao tokom sezone, a od početka se kao najbolja pokazala ekipa Los Anđeles Lejkersa koja je na kraju i ponela prvu, istorijsku titulu ovog takmičenja.
Najbolji igrač tokom turnira bio je Lebron Džejms i na kraju je i dobio to zvanje, mada ga je u finalu zasenio saigrač Entoni Dejvis.
Lejkersi su poveli posle prve deonice mada sa samo pet poena, dok su u drugoj četvrtini oba tima dali po 31 poen.
Povećala je ekipa iz Los Anđelesa prednost posle treće četrtine, imali su dvocifrenu prednost, međutim košarkaši Indijane uspeli su na startu poslednje deonice da naprave seriju i smanje zaostatak na samo poen razlike.
Iako je delovalo da bi moglo da bude dramatičnije, Lejkersi su uspeli da sačuvaju vođstvo i na kraju slave.
Najefikasniji u finalu bio je Dejvis koji je ubacio čak 41 poen uz 20 skokova i pet asistencija. Pratio ga je Rivs sa 28 poena, dok je Lebron imao 24 uz 11 asistencija.
U poraženom timu istakli su se Taris Halibarton sa 20 poena i 11 asistencija, kao i Benedikt Maturin sa 20 poena i dva skoka.