Fiorentina - Sputnik Srbija

Horor Čukaričkog u Firenci – TSC pao u Topoli posle preokreta

Fudbaleri Čukaričkog doživeli su katastrofalan poraz od Fiorentine u meču trećeg kola Lige konferencija na stadionu „Artemio Franki“ – 6:0 (3:0). Prethodno je TSC izgubio u Ligi Evrope u Bačkoj Topoli od Frajburga posle preokreta – 1:3 (1:0).
Tim s Banovog brda koji vodi Igor Matić, već na poluvremenu je ima tri gola zaostatka i igrača manje jer je zbog neopreznog starta isključen Subotić u 36. minutu, pa je u nastavku Čukarički bio primoran strogo da se brani.
Da će se „brđani“ loše provesti u Italiji moglo je da se nasluti posle šest minuta igre jer je omaleni Argentinac Lukas Beltran pogodio mrežu na dodavanje Ranijerija.
Samo četiri minuta kasnije ponovo je Argentinac koban po Čukarički, ovoga puta prava majstorija! Lobovao je gotovo iz prijema Belića nakon što je video da je čuvar mreže srpskog tima izašao previsoko na jednu dugu loptu.
Na 3:0 povisio je efektnim golom Ikone, nakon što je „sevnula“ levica sa 16 metara i lopta je od prečku završila iza leđa Belića.
Košmarno poluvreme „overio“ je Luka Subotić koji je neoprezno startovao na Beltrana, visoko podignuta noga u potkolenicu za prevremeni put u svlačionicu.
U nastavku je Čukarički bio primoran da se brani, dugo su i odolevali Matićevi izabranici, da bi u 65. minutu Rikardo Sotil pogodio iz slobodnog udarca, a osam minuta kasnije Martinez Kvarta se najbolje snašao u petercu Čukaričkog za 5:0.
„Pukla je petarda“, Čukaričkom je preostalo do kraja susreta da koliko toliko pokuša da sačuva čast, ali je stigao i šesti gol. Maksi Lopez, koji je imao sve vreme ovog sveta da se namesti, pogodio je rezantnim udarcem izvan kaznenog prostora dalji ugao Belićevog gola – 6:0.
Tim s Banovog brda je posle tri odigrana kola Lige konferencija zakucan za poslednje mesto Grupe F Lige konferencija, dok tri preostala tima: Fiorentina, Ferencvaroš i Genk imaju po ped bodova.
Standings provided by Sofascore
Sa druge strane, izabranici Žarka Lazetića hrabro su ušli u meč i poveli su preko Nemanje Petrovića u 13. minutu, da bi u drugom poluvremenu usledio het-trik kapitena Nemaca Grifa.
Ofanzivno je od samog starta zaigrao vicešampion Srbije po direktivi trenera Lazetića, što je rezultiralo ranim pogotkom.
U jeku napada Nemaca, sevnula je kontra domaćina i mat u tri poteza! Ilić je izbacio Sašu Jovanovića, koji je uposlio na drugoj stativi Nemanju Petrovića, koji je bez problema loptu smestio iza leđa golmana Atubolua.
Kontrolisao je dešavanja na terenu tim iz Topole, dok je Frajburg uglavnom pretio iz prekida. Tu se nisu najbolje snalazili fudbaleri TSC-a. Gosti iz Frajburga stigli su do izjednačenja u 39. minutu preko Helera, ali je VAR pokazao da je pogotku prethodio ofsajd.
U nastavku susreta Frajburg je krenuo u juriš ka golu Ilića i to im se na kraj višestruko isplatilo.
Tri puta u metu je pucao i pogodio kapiten Nemaca Vićenco Grifo. Prvo iz penala u 49. minutu, zatim samo deset minuta kasnije, kao i treći put u 73. minutu, kada je sam sa nekiš sedam-osam metara zakucao loptu u bliži ugao gola TSC iz Bačke Topole.
Prethodno je Žarko Lazetić dodatno pojačao ofanzivnu, Miloša Vulića zamenio je Miloš Pantović, što nije donelo željeni efekat.
Posle tri odigrana kola u Grupi A, TSC je poslednji na tabeli sa jednim bodov, prvoplasirani Vest Hem ima šest, koliko i Frajbrug, dok je Olimpijakos na koti četiri.
Tokove mečeva ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
22:53 26.10.2023
90' - Kraj, ubedljiv poraz Čukaričkog
Bez ikakvih šansi za pozitivan rezultat, težak poraz srpskog predstavnika.
22:46 26.10.2023
83' - Gol, Fiorentina vodi 6:0!
Maksi Lopez imao je sve vreme ovog sveta da se namesti i da rezantnim udarcem pogodi dalji ugao Belićevog gola.
22:35 26.10.2023
73' - 5:0 za Fiorentinu
Katastrofa Čukaričkog. Martinez Kvarta se najbolje snašao u petercu gostujućeg tima i zatresao mrežu Belića za ogromnih 5:0.
22:27 26.10.2023
65' - Gol! Pogađa Sotil za 4:0
Dobro se držao Čukarički, da bi gol pao direktno iz prekida. Precizan iz slobodnog udarca bio je Sotil.
22:18 26.10.2023
55' - Brani se Čukarički
Očekivano, brojčano slabiji srpski predstavnik primoran je da se brani na svojoj polovini, dok Fiorentina pokušava da postigne i četvrti gol.
22:15 26.10.2023
46' - Počelo je drugo poluvreme
Igor Matić uveo je u igru Luku Adžića, teren je napustio Ivanović. Izašao je i Adetunđi, kao i Docić, u igri su Serafimović i Cvetković.
21:50 26.10.2023
45+4' - Poluvreme!
Košmarno prvo pouvreme za Čukarički u Firenci, gde gubi 3:0 i ima igrača manje.
21:46 26.10.2023
45' - Još četiri minuta
Četvrti sudija pokazao je da će prvo poluvreme biti produženo za još četiri minuta.
21:40 26.10.2023
38' - Crveni karton za Subotića
Neoprezan start Subotića na potkolenicu Beltrana. Konsultovan je VAR i igraču Čukaričkog pokazan je put u svlačionicu.
21:30 26.10.2023
29' - GOL! Fiorentina vodi 3:0!
Ikone je efektnim pogotkom povisio na 3:0. Ne piše se dobro Čukaričkom. Sevnula je leva noga sa šesnaest metara i nemoćan je ovoga puta bio Belić.
21:28 26.10.2023
27' - Belić brani
Beltran je pokušao levom nogom s leve strane, ali je Belić uspeo da odbrani.
21:23 26.10.2023
22' - Puče prečka
Beltran je mogao do het-trika, da se lopti na putu ka mreži nije isprečila prečka.
21:21 26.10.2023
20' - Pokušaj Adetunđija
Solidno je tekao napad Čukaričkog, usledio je pokušaj Adetunđija iz neposredne blize, ali je to bio lak plen za golmana Fiorentine.
21:15 26.10.2023
14' - Roganu se ukazuje pomoć
Povredio se mladi i talentovani desni bek Čukaričkog, kom se ukazuje pomoć. U stanju je da nastavi meč na Artemio Frankiju.
21:11 26.10.2023
10' - GOL - Fiorentina vodi 2:0!
Ponovo je koban po Čukarički Lukas Beltran. Duga lopta i lob iz prve već u 10. minutu susreta. Majstorija u režiji Argentinca, zaista...
21:07 26.10.2023
6' - GOL! Gubi Čukarički
Lukas Beltran u ranoj fazi susreta postigao je vodeći gol za Fiorentinu.
21:04 26.10.2023
3' - Čukarički prvi zapretio
Šteta! Pokušao je Ničkević posle jedne kontre da ozbiljnije ugrozi gol Fiorentine, a lopta je otišla tik iznad prečke.
21:01 26.10.2023
Utakmica je počela!
Prvi napad u meču imaće Fiorentina koja igra u tradicionalno ljubičastoj garnituri, Čukarički je u prepoznatljivo beloj.
20:45 26.10.2023
Čeka se Čukarički!
Za tačno 15 minuta počeće utakmica Fiorentina - Čukarički u Ligi konferencija.
20:39 26.10.2023
94' - Kraj meča, TSC je poražen
Izgubio je tim iz Bačke Topole od favorizovanog Frajburga - 1:3 (1:0).