Zvezda i Mančester siti - Sputnik Srbija

Zvezda dobila bitku, ali ne i rat u Mančesteru – preokret za pobedu prvaka Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom kolu Lige šampiona na gostovanju prvaku Evrope Mančester sitiju, rezultatom 3:1, iako su posle prvog poluvremena vodili sa 1:0.
Siti je bio dominantan od početka, ali je Zvezda uspela da odoli svim napadima u prvom poluvremenu, briljirala je odbrana koja je izblokirala veliki broj udaraca, sjajan je bio i golman Omri Glazer, a Zvezdaše je u 45. minutu razgalio Osman Bukari, golom za 1:0.
Nije radost Zvezde dugo trajala, svega pauzu između poluvremena i jedan minut, u 47. je Hulio Alvares izjednačio, a posle velike greške Glazera i preokrenuo, 13 minuta kasnije.
Tačku na utakmicu stavio je Rodri, golom u 73. minutu za 3:1, što je i prihvatljiv poraz za Zvezdu, s obzirom na to da je protivnik imao čak 37 udaraca na gol, 16 u okvir, 10 je izblokirano, čak 13 je odbranio Glazer, dok je srpski predstavnik uputio svega tri šuta ka golmanu Edersonu.
Kako bilo, Zvezda je ostavila solidan utisak na stadionu Etihad, a priliku za popravni imaće 4. oktobra protiv Jang Bojsa na svom terenu, koji je poražen od Lajpciga kod kuće sa 3:1.
Standings provided by Sofascore
Sve je bilo jasno i pre utakmice, Siti će držati loptu, plesti mrežu i nemilice napadati, pitanje je bilo kako će se Zvezda prilagoditi na nešto što nikada nije videla do sad – i uspela je u tome.
Jeste Siti imao 22 udarca na gol u prvom poluvremenu, uz to i deset kornera, ali je Zvezda čvrstim blokom neutralisala čak devet šuteva, dok je briljantni Omri Glazer na golu imao sedam odbrana.
Delovali su igrači Sitija „neupucano“, imali su velike promašaje, a to je Zvezdi davalo priliku da se nada kontranapadima.
Već posle desetak minuta postala je jasna ideja koju je imao trener Barak Bahar, odbraniti se i pokušati doturiti loptu prebrzom Osmanu Bukariju – u nekoliko navrata je on to pokušao, ali nije uspevalo.
Ipak, nije se odustalo od ideje i ona se isplatila u poslednjem minutu prvog poluvremena, Mirko Ivanić je došao do lopte na sredini terena, Bukari je bio spreman za trk, ostavio je celu odbranu Sitija iza sebe, dobio pravovremeno dodavanje, stuštio se ka golu i matirao Edersona.
Prevario je Bukari i sudije, prijavili su ofsajd, reagovala je VAR soba i potvrdila reagularnost gola za erupciju oduševljenja navijača Zvezde na stadionu Etihad.
Nažalost, umesto da nastavi po starom receptu, Zvezda je pokušala da se otvori na startu drugog poluvremena i kažnjena je već u prvom minutu – odličnu akciju su kreirali igrači Sitija, Glazer je kasnio u reaciji, a to je bilo dovoljno da Hulijan Alvares spakuje loptu u mrežu.
Siti je „otključavanjem“ mreže Zvezde dobio dodatna krila, u 52. minutu je i Kajl Voker spakovao loptu u gol Glazera, posle loše reakcije Dragovića, ali je linijski sudija ovoga puta reagovao na pravi način – signalizirao je ofsajd i ostalo je 1:1.
Da ga je ono što je doživeo u prvom poluvremenu potpuno izmorilo, Glazer je pokazao u 60. minutu, hteo je da boksuje loptu, ali je promašio i ona je završila u mreži za preokret domaćih na 2:1.
Uspeo je Glazer da vrati fokus, upisao je još koju odbranu, a ostaće zapisan veoma čudan detalj iz 67. minuta kada su igrači Sitija pustili Ivanića da pretrči ceo teren i na kraju šutira – bilo je to loše jer je igrač Zvezde izgubio snagu i potom je izmenjen, zajedno sa Endiajeom.
Nije to donelo dobra Zvezdi, zapravo, izlazak Ivanića je postavio Krasoa na njegovo mesto i novajlija je napravio kiks u 73. minutu, prelako je pustio Rodrija da se ušeta u kazneni prostor, a majstoru kakav je Španac nije trebalo mnogo prostora da pošalje briljantan udarac koji Glazer nije mogao da dohvati i domaći su poveli sa 3:1, što je bio i konačan rezultat.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:55 19.09.2023
90+4' – Kraj! Poraz Zvezde!
Nije moglo drugačije...
Zvezda i Siti - Sputnik Srbija
22:50 19.09.2023
90' – Još četiri minuta
Zvezda i dalje pokušava da napadne...
22:43 19.09.2023
81' – Izmene u Zvezdi
Hvang je završio svoju misiju, umesto njega na terenu je Kangva, a Degenek je zamenio Bukarija.
22:42 19.09.2023
80' – Siti se povukao, ali ništa...
Dozvolili su igrači Sitija prvi put na utakmici da Zvezda diktira tempo, ali rešenje nisu imali ni Kraso ni Bukari...
Ostaje 3:1 za Siti.
22:38 19.09.2023
77' – Lučić menja Mitrovića
Da li će mladi dribler moći nešto da uradi?
22:33 19.09.2023
73' – Treći gol za Siti
Rodri je savršeno reagovao posle duge akcije, prošetao se kroz sredinu terena, niko ga nije blokirao, a igrač Sitija je rutinski poslao loptu u mrežu.
Zvezda gubi 3:1.
22:27 19.09.2023
68' – Zvezda menja tim
Olajinka umesto Ivanića, a Kraso umesto Endiajea.
67' – Ivanić!
Pretrčao je ceo teren i na kraju loše šutirao.
22:25 19.09.2023
65' – Spoljni deo mreže...
Alvares nije iskoristio poklon Đige i sa nekoliko metara je promašio gol.
22:24 19.09.2023
64' – Glazer odličan!
Odbranio je dobar udarac Holanda.
22:21 19.09.2023
62' – Solidno!
Bukari je pronašao Hvanga, ali nedovoljno jak udarac.
22:20 19.09.2023
60' – Kakva greška Glazera – Zvezda gubi!
Promašio je loptu upućenu posle centaršuta Alvaresa i ona je završila u golu!
Zvezda gubi 2:1!
Zvezda - Siti - Sputnik Srbija
22:17 19.09.2023
57' – Na jedvite jade!
Glazer je loše reagovao posle šuta Alvaresa, spasao je šut Holanda, a potom je Điga poslao loptu u aut.
22:12 19.09.2023
53' – Poništen gol Sitija!
Voker se radovao golu, ali je sudija reagovao i pokazao opravdan ofsajd.
Ostaje 1:1.
22:07 19.09.2023
47' – Izjednačenje!
Zvezda nije izdržala, Holand je proigrao Alvaresa, kasnio je Glazer i odbrane nije bilo.
Izjednačeno je na 1:1.
22:06 19.09.2023
46' – Počinje drugo poluvreme!
Zvezda može da prepiše recept iz prvog – i da proba da izdrži pritisak.
21:57 19.09.2023
Zvezda - Siti - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2023
Trenuci neizvesnosti i erupcija navijača Zvezde u Mančesteru /video/
21:52 19.09.2023
45' – Zvezda vodi na poluvremenu!
Kakvo prvo poluvreme, Siti je imao čak 22 udarca u gol, deset kornera, Glazer je upisao sedam odbrana, odbrana je izblokirala devet šuteva, Zvezda je sve vreme čekala trk Bukarija i dočekala ga je u 45. minutu.
Jedna šansa i gol za vođstvo od 1:0!
21:48 19.09.2023
45' – Gol za Zvezdu! Zvezda vodi!
Pokazano je da je Bukari u ofsajdu, ali je provera pokazala suprotno!
Dobio je Bukari loptu od Ivanića i realizovao šansu!
Gol je najpre poništen, ali je provera potvrdila da je pogodak regularan!
Neverovatan kraj poluvremena za Zvezdu koja vodi protiv Sitija!
21:45 19.09.2023
43' – Neverovatno! Izmena u Sitiju!
Žeremi Doku ide na teren pre kraja prvog poluvremena, a izlazi Bernardo Silva!