Zvezda još jednom deklasirala Budućnost – za finale ABA lige

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićKošarkaši Zvezde
Košarkaši Zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 23.05.2023
Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige ubedljivom pobedom u drugoj utakmici serije sa ekipom Budućnosti rezultatom 97:56.
Zvezda je ostvarila i drugi silovit trijumf i obezbedila je sebi poziciju da odbrani trofej u regionalnom takmičenju.
Nisu dobro ušli u meč košarkaši Zvezde, ali nisu dozvolili da domaći steknu veću prednost, uprkos činjenici da su u jednom momentu imali zaostatak od osam poena.
Zvezda je uspela da preokrene i povede sa dva poena, ali je Budućnost posle prve četvrtine imala prednost od jednog poena, 26:25.
Sa dve velike serije od 8:0, potom i 9:0, Zvezda je stekla dvocifrenu prednost i na poluvremenu je vodila sa 48:34.
Potpuni debakl domaćima je Zvezda priredila u trećoj deonici koju je rešila u svoju korist sa 29:11, za čak 32 poena prednosti pred finalni kvartal, gde je nastavila sa odličnom igrom i na kraju je upisala ubedljivu pobedu za plasman u finale ABA lige.
Najefikasniji u redovima beogradske ekipe bili su Luka Mitrović sa 17 i Filip Petrušev sa 14 poena, Nemanja Nedović je dodao 13, Hasan Martin 12, Luka Vildosa deset, a u strelce su se upisali svi igrači.
Na drugoj strani niko nije imao dvocifren poenterski učinak, najbliži tome bili su Džalil O'Brajan sa devet i Igor Drobnjak sa osam poena.
Podsetimo, prvu utakmicu Zvezda je na svom terenu dobila sa 93:55.